Nenápadné věci, díky kterým přibíráte

Date:

Vaše váha jde stále vzhůru, nebo minimálně neklesá. A to máte pocit, že se snažíte zuby i nehty. Jako byste přibírali iz vody. Pokud je toto přesně i váš případ, možná jen děláte chyby, které nevypadají jako chyby dietní, ale rozhodně jimi jsou. Mnoho nenápadných věcí totiž rapidně přičítá kilogramy na váze a proto je vhodné zvýšit ostražitost.

Zdravé pokrmy
Aktuálně jsou po světě hitem veganské, vegetariánské, dokonce i bezlepkové či nízkotučné diety. Pozor, ne všechno, co je na první pohled zdravé, je tak zdravé i pro vaši váhu. Například veganská jídla často obsahují příliš mnoho nezdravých tuků, dochovadel i cukrů. Totéž platí jaj o nízkotučných potravinách, ve kterých je tuk kompenzován právě často cukrem, který zvyšuje váhu mnohem rychleji, než právě tuk.

Nemáte dostatek odpočinku
Jste v jednom kole, neustále se hýbete, pracujete, cvičíte a váha jde přesto nahoře? Máte málo relaxu a spánku. To je pro tělo stresující as stres dokáže způsobovat nárůst váhy. S větší pravděpodobností budete toužit po potravinách s vysokým obsahem cukru a tuků. Z tohoto důvodu je velmi důležité nalézt způsob, jak relaxovat a zmírnit stres ve svém životě.

Žijete ve znečištěném prostředí
Výzkumníci zjistili, že některé domácí prachové částečky obsahují chemikálie, které mohou podporovat tvorbu tukových buněk. To znamená, že přiberete ne z vody, ale dokonce ze vzduchu. Není-li dostatečně čistý.

Příliš mnoho sedíte
Lidské tělo není stvořeno k dlouhodobému sezení. Pokud pracujete v kanceláři a strávíte sezením 8–10 hodin denně, přiberete. Nejenže to zpomalí váš metabolismus, snížíte kalorický výdej, ale ochabnou vám i svaly, které spalují mnohem více energie než tuk. Přirozeně si sezením koledujete o celkové zhoršení zdraví. Řešení? Cvičení a pohyb.

Jíte příliš rychle
Není důležité jen to, co jíte, ale také jak to jíte. Je zásadní pomalu a důkladně žvýkat, protože to dává vašemu mozku dostatek času na to, aby zaregistroval, že jste sytí. Několik studií ukazuje, že mezi rychlým jídlem a obezitou existuje souvislost. Čím rychleji jíte, tím vyšší je míra pravděpodobnosti, že přiberete více ze stejného jídla, které byste jedli pomalu.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

5 nejlepších letošních trendů pro svatební outfity

Vkročit do nového roku znamená přijmout neotřelé styly, zejména...

Jak se stát striptýzovým tanečníkem/tanečnicí: Průvodce pro začátečníky

Stát se striptérkou nebo striptérem je cesta, která může...

Stylová a moderní vánoční výzdoba vytvoří sváteční atmosféru.

Studené zimní dny jsou krátké, brzy se stmívá a...

Účinnost reklamních předmětů dokládají i statistiky: Co říkají?

Propagační předměty umožňují vytvořit pro zákazníky i klienty dlouhotrvající...